Iławscy strażacy po raz pierwszy w historii Mistrzami Województwa.

09.04.2023

Reprezentacja KP PSP Iława

XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków

6 kwietnia 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków.

W turnieju finałowym udział wzięło udział 6 reprezentacji wyłonionych w eliminacjach:

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach,
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu,
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku,
- Komenda Powiatowa PSP w Gołdapi,
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie,
- Komenda Miejska PSP w Olsztynie.

W pierwszym meczu reprezentacja Iławy zmierzyła się z drużyną z Gołdapi, z którą zremisowała 2:2. Następnie nasza reprezentacja stanęła na polu gry przeciwko drużynie
z Komendy Miejskiej Elbląg i pokonując ją 3:0 awansowała do półfinału. Tu z kolei rywalem iławian była reprezentacja Komendy Miejskiej Olsztyn, która po zaciętej walce uległa naszej reprezentacji 0:1. W wielkim finale KP PSP Iława stanęła naprzeciwko cichego faworyta zawodów a mianowicie drużynie KP PSP Gołdap. Po głosach z trybun można śmiało podkreślić, że był to mecz na miarę finału. Obie drużyny dały z siebie wszystko ale to właśnie Iława okazała się lepsza i pokonała 1:0 rywali zdobywając tym samym 1 miejsce w XVIII Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków.

Najlepszym bramkarzem turnieju został reprezentant KP PSP Iława, Krystian Kraszewski, który wraz z Arkadiuszem Koniczem, kolejnym naszym zawodnikiem stanowią trzon kadry województwa w futsalu strażaków. To oni już za dwa tygodnie będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w Mistrzostwach Polski strażaków w Giżycku.

Skład zwycięskiej drużyny: Konicz Arkadiusz, Kraszewski Krystain, Szysler Piotr, Urbański Robert, Krawczyk Marcin, Moszczyński Arkadiusz, Kozicki Rafał, Frankiewicz Arkadiusz, Wrześniak Krystian oraz Korpalski Karol.

Opracował/zdjęcia: mł. bryg. Piotr Szysler