W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowy samochód operacyjny dla iławskich strażaków

20.01.2021

Mitsubishi L200

Do użytku w iławskiej komendzie wprowadzony został nowy samochód operacyjny Mitsubishi L200.  Nowy samochód zastąpił wysłużony już i prawie dwudziestoletni samochód terenowy Nissan Terrano. Pojazd wykorzystywany będzie jako samochód operacyjny służący do realizacji czynności kontrolno – rozpoznawczych oraz jako samochód rozpoznawczy lub kwatermistrzowski w szczególności w trudnym terenie.

Nowy pojazd udało się zakupić w ramach wzajemnego współfinansowania Państwowej Straży Pożarnej z lokalnymi samorządami. Łączna wartość nowego pojazdu z podstawowym wyposażeniem to 153 tys. zł.

Zakup nie byłby możliwy gdyby nie połączenie wkładów finansowych, które pochodziło ze źródeł:

  • Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 41 tys. zł.
  • Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – 62 tys. zł.
  • samorządu gminy miejskiej Lubawa – 20 tys. zł.
  • samorządu gminy wiejskiej Iława – 10 tys. zł
  • samorządu gminy wiejskiej Lubawa – 10 tys. zł
  • środki własne komendy – 10 tys. zł.

Mitsubishi L200 to w pełni terenowy samochód umożliwiający poruszanie się poza drogami utwardzonymi z przystosowanymi do tego typu jazdy systemami blokad mostów. Samochód oprócz standardowego wyposażenia uzbrojony został w sygnalizację świetlną, wyciągarkę elektryczną oraz hak holowniczy, który umożliwi holowanie przyczep ze sprzętem.

Komendant powiatowy PSP bryg. Piotr Wlazłowski składa serdeczne podziękowania dla nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, nadbryg. Tomasz Komoszyńskiego, Burmistrza Macieja Radtke, Wójta Krzysztofa Harmacińskiego oraz Wójta Tomasza Ewertowskiego wraz z całymi samorządami za okazaną pomoc i wsparcie w realizacji zakupu pojazdu.

Opracował/ Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Rutkowski.    

Zdjęcia (3)