W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Mątyki

09.06.2021

Strażacy podczas gaszenia pomieszczeń mieszkalnych.

9 czerwca 2021 roku kilka minut po godzinie 8 do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Mątyki.

Na miejscu pożaru ustalono, że w jednym z dwóch oddzielnych mieszkań, parterowego domu doszło do pożaru, a kłęby dymu wydobywały się z okien i spod konstrukcji dachu, która zaczynała się częściowo palić. Najważniejszym zadaniem stało oprócz działań gaśniczych przeszukiwanie pomieszczeń w celu sprawdzenia czy nie znajdują się tam zagrożone osoby, na szczęście nikt nie ucierpiał. W trakcie działań strażacy wynieśli z budynku dwie butle z gazem oraz na prośbę właściciela jego dobytek z mieszkania nie objętego pożarem, który mógł ucierpień w wyniku prowadzonych działań gaśniczych i rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu.  

Całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań oraz jego wyposażenie, strażakom udało się szybko opanować pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia na pozostałe części budynku. Straty oszacowano na około 100 tyś zł.

W działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyły zastępy iławskiej JRG oraz okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych - łącznie 9 samochodów ratowniczo – gaśniczych i 33
strażaków- ratowników.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Rutkowski
Zdjęcie: bryg. Krzysztof Tomanek   

Zdjęcia (5)