W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MIŁE SPOTKANIE PO TRUDNYM POŻARZE

28.04.2021

W minionych dniach Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie odwiedziła przedstawicielka stadniny koni N&F Champion Stud w Piotrkowicach. Wizyta związana była z pożarem, który wybuchł w stadninie 10 lutego br.

Podziękowanie dla KP PSP w Kościanie

Pożar powstał po północy. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się stóg słomy, jednak po dojeździe na miejsce strażacy zastali palącą się wiatę magazynową przy budynkach stajni. Składowane były w niej słoma, sino, zboże, maszyny i urządzenia. Pożar zaczął zagrażać budynkowi stajni i przebywającym w niej koniom. Na szczęście konie udało się ewakuować i obronić budynek przed ogniem.
W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brało łącznie 16 zastępów w sile 58 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko
14 godzin.

Strażacy otrzymali podziękowania za udane działania ratowniczo-gaśnicze oraz podkowę na szczęście.

 

Opracowanie: st. kpt. Damian Gorwa – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Zdjęcia (3)