W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego

Początek działalności sekcji wodno-nurkowej datuje się na 1991 rok. Grupa liczyła wówczas zaledwie 2 płetwonurków III stopnia i posiadała 2 zestawy podstawowego sprzętu.
Dzięki poparciu samorządów lokalnych w następnych latach dokonano szeregu zakupów, które pozwoliły na wyposażenie płetwonurków. Sekcja posiada dobrą bazę lokalową w strażnicy oraz własną bazę nurkową nad Jeziorem Dominickim.
Nie zaniedbujemy również szkoleń: w chwili obecnej grupa liczy 14 nurków MSWiA w tym 5 kierowników prac podwodnych. Spośród nich 13 posiada uprawnienia stermotorzysty. Od 1991 roku sekcja corocznie bierze udział w kilkunastu zdarzeniach związanych z ratownictwem wodnym na terenie województwa wielkopolskiego.
Regularnie uczestniczymy także w Mistrzostwach Polski płetwonurków, na które po raz pierwszy pojechaliśmy w 1994 roku. Mając możliwość podejrzenia technik stosowanych przez kolegów z innych jednostek z całego kraju, w następnych latach wracaliśmy już z pierwszymi sukcesami i od tego czasu corocznie zajmujemy czołowe miejsca.
Dzięki wielu sukcesom, wyposażeniu w nowoczesny sprzęt i wyszkoleniu ludzi w chwili obecnej uznawani jesteśmy za jedną z najlepszych grup w kraju.