W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

AKCJA BEZPIECZNE LODOWISKA '2022

04.01.2021

Podobnie jak w latach ubiegłych Państwowa Straż Pożarna aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Zwracając uwagę na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte akweny, kolejny już raz w ramach akcji „Bezpieczne Lodowiska 2022” wspieramy tworzenie sztucznych lodowisk i ślizgawek.

Baner nawiązujący do akcji bezpieczne lodowiska 2022. Na niebieskim tle łyżwy, bałwan oraz logo państwowej straży pożarnej. Pod obrazkami napis "wspieramy tworzenie sztucznych lodowiska i ślizgawek" oraz "bezpieczne lodowiska 2022"

Głównym celem akcji jest ograniczenie korzystania z przygodnych ślizgawek, które funkcjonują najczęściej na  zamarzniętych stawach, jeziorach i rzekach, zachęcając tym samym dzieci do zabawy na sztucznych lodowiskach.

Pamiętaj:

1. Strażacy udzielają wsparcia w utworzeniu lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby skierowanej do komendy powiatowej PSP w Krotoszynie należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

  1.  

2. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band (wałów) z piasku lub śniegu. Czynności te leżą w gestii składającego wniosek.

  1.  

3. Za bezpieczeństwo korzystających z lodowiska odpowiada jego organizator.

 

ZAPAMIĘTAJ !!!

 

  • Niskie temperatury powietrza sprawiają, że akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne.

 

  • Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.

 

  • Osoba pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

 

NIE WCHODŹ NA ZAMARZNIĘTY STAW, JEZIORO czy RZEKĘ, KORZYSTAJ TYLKO Z BEZPIECZNYCH LODOWISK !!!

 

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

{"register":{"columns":[]}}