W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DACHOWANIE W TATARACH

17.07.2021

W sobotę 17 lipca 2021 roku o godzinie 22:34 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tatary (gmina Koźmin Wielkopolski).

Zdjęcie przedstawia samochód osobowy w rowie w pozycji na dachu w tle samochód pożarniczy i strażacy podczas działań

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski. Na miejscu zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Peugeot zjechał poza obręb jezdni do rowu, uderzył w dwa drzewa i znajduje się w pozycji na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowała się na zewnątrz.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. W tym samym czasie strażacy odłączyli w rozbitym pojeździe akumulator oraz zweryfikowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym. Decyzją kierownika zespołu kobieta została przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie dla innych uczestników drogi. Obecna na miejscu policja na czas prowadzonych działań ratowniczych zorganizowała objazdy.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 47 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Szymon Sikora

Zdjęcia (3)