W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

GROŹNIE WYGLĄDAJĄCY WYPADEK W BOŻACINIE

24.04.2021

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie przedpołudnie (tj. 24 kwietnia 2021 roku) na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bożacin (gmina Krotoszyn). Jedna osoba w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala.

Na drodze rozbity samochód osobowy. Pojazd ma silnie zdeformowany przód. Nawierzchnia drogi pokryta elementami karoserii samochodowej.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 10:51. Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Benice.  Na miejscu Kierujący Działaniami Ratowniczymi w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Samochodami podróżowały trzy osoby, z czego jedna wymagała pomocy medycznej. Strażacy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego osobie poszkodowanej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Droga krajowa na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Na miejsce zdarzenia dotarł patrol policji, który przystąpił do organizacji ruchu drogowego oraz prowadził czynności dochodzeniowe. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego personel medyczny przebadał wszystkich uczestników zdarzenia. Jedna osoba została zabrana do SOR, pozostali uczestnicy nie wymagali dalszych badań. W obydwóch pojazdach strażacy odłączyli akumulatory i zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję strażacy przemieścili pojazdy w miejsce niestwarzające zagrożenia, następnie przy użyciu sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego usunęli z drogi części karoserii, oraz płyny eksploatacyjne.

Na tym działania straży pożarnej zakończono, zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Działania straży pożarnej trwał 1 godzinę i 12 minut.


Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia KP PSP Krotoszyn

Zdjęcia (4)