W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

TRAGICZNA ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

21.04.2021

W środę 21 kwietnia 2021 roku w Kobylinie na Drodze Krajowej nr 36 w kierunku Krotoszyna doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Młody mężczyzna podróżujący motocyklem w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym poniósł śmierć na miejscu.

Zdjęcie przedstawia samochody straży pożarnej, policji i ratownictwa medycznego

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 11:35. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Kobylin.

Przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który wspólnie ze świadkami zdarzenia prowadził reanimację mężczyzny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przystąpili do pomocy personelowi medycznemu w medycznych czynnościach ratowniczych wspierając ich działania. Równolegle do działań medycznych strażacy wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po dotarciu załogi LPR czynności resuscytacyjne były kontynuowane. Niestety pomimo intensywnych działań ratowniczych mężczyzny nie udało się uratować.

W czasie prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana, policja zorganizowała objazdy. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez funkcjonariuszy policji, strażacy usunęli z jezdni skutki zdarzenia drogowego przywracając ruch w obu kierunkach.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 31 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Krotoszyn, OSP Kobylin

Zdjęcia (3)