W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

UROCZYSTE PODNIESIENIE FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

02.05.2021

W niedzielę 2 maja 2021 roku na placu zewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której uczczono Święto Flagi Państwowej.

Zdjęcie przedstawia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie uroczystej zmiany służby, w tle dwa pojazdy ratownicze.

O godzinie 8:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie pod dowództwem bryg. Marka Kalaka, zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego przeprowadzili apel, podczas którego odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej, oddając należyty honor oraz wyrażając szacunek do symboli narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

Zdjęcia (4)