W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy w Zdunach

22.08.2025

W czwartek 21 sierpnia 2025 r. o godzinie 21:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku komunikacyjnego w miejscowości Zduny przy ul. 1 Maja.

Zdjęcie przedstawia strażaków podczas wypadku drogowego w porze nocnej, w tle wozy strażackiej.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu uczestniczył jeden pojazd, który znajdował się w przydrożnym rowie w pozycji na boku. W uszkodzonym samochodzie przebywał kierowca wymagający pomocy medycznej.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, a następnie ewakuowali poszkodowanego na noszach do strefy bezpiecznej i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równocześnie odłączono akumulator w pojeździe oraz sprawdzono teren wokół miejsca zdarzenia – dodatkowych uczestników nie stwierdzono.

Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego kierowca został przekazany pod opiekę medyków. Po przeprowadzonej diagnostyce w karetce podjęto decyzję o hospitalizacji mężczyzny.

Jednostki ochrony przeciwpożarowej wspierały działania funkcjonariuszy policji w zakresie oświetlenia terenu. Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 28 minut.

Opracowanie: Zespół Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie

Zdjęcia: Andrzej Pietrzak – OSP Zduny

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}