W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje dotyczące ustawy o OSP

18.05.2021

Zdjęcie przedstawia siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Albigowej. Na zdjęciu Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie starszy brygadier Bogusław Golenia prowadzący konsultację nad projektem ustawy dotyczącej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z druhami z gmin Białobrzegi, Markowa oraz Łańcut.

18 maja br. na terenie powiatu łańcuckiego odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

Na spotkania zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnych, uczestniczyli w nich również członkowie Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Łańcucie.

Pierwsze ze spotkań prowadził st. bryg. Bogusław Golenia Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie w siedzibie OSP Albigowa, natomiast drugie st. bryg. Jacek Rejman Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie w remizie OSP Rakszawa.

W trakcie konsultacji przedstawiono cele i założenia projektowanej ustawy a uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, wyrażania opinii oraz wnoszenia uwag do treści ustawy.

Dziękujemy druhom za udział i merytoryczną dyskusję a Prezesom OSP Albigowa i OSP Rakszawa za miłe przyjęcie i pomoc w organizacji spotkań.

Opracowanie: st. bryg. Jacek Rejman, KP PSP w Łańcucie
Zdjęcia: archiwum PSP i OSP

Zdjęcia (4)