W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Bogusław Golenia

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie przedstawia starszego brygadiera Bogusława Golenię Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej

st. bryg. mgr inż. Bogusław Golenia
Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie

Bogusław GOLENIA urodził się 29 września 1974 r. w Łańcucie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1994 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Łańcucie, gdzie pełni służbę do dnia dzisiejszego. Pełniąc służbę zajmował kolejno stanowiska dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, młodszego specjalisty, specjalisty, zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG. W okresie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2018 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie. Z dniem 27 sierpnia 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie.

W trakcie swojej służby stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc szereg szkoleń i kursów specjalistycznych. W 2005 roku ukończył studia magisterskie na kierunku socjologia w zakresie socjologia zarządzania kryzysowego uzyskując tytuł magistra.

Poza służbą działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej realizuje jako długoletni czynny członek OSP w Kosinie.

Odznaczony m. in.: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2013 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2018 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2016 r.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
27.11.2020 08:41 st. bryg. Jacek Rejman
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno-Kwatermistrzowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Bogusław Golenia 2.0 16.12.2020 11:38 Kamil Blok
st. bryg. Bogusław Golenia 1.0 27.11.2020 08:41 st. bryg. Jacek Rejman

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}