W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy w akcji kolportażu ulotek promujących szczepienia przeciwko COVID-19

23.03.2021

Zdjęcie przedstawia strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Albigowej trzymającego w ręce ulotki. W tle drewniany dom, w drzwiach, którego stoi mieszkający w nim mężczyzna, który otrzymał ulotkę.

Strażacy z powiatu łańcuckiego w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, włączyli się w akcję roznoszenia ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19 skierowaną do mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki w ilość 28 tys. sztuk najpierw trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, gdzie funkcjonariusze umieścili na nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień, a następnie dostarczyli do poszczególnych gmin z powiatu. Na chwilę obecną strażacy roznoszą ulotki, docierając do wszystkich gospodarstw domowych z danej gminy. Szczególną uwagę przykłada się w tych działaniach do tego, aby ulotki dotarły do osób wykluczonych cyfrowo, które nie korzystają z Internetu, często są samotne i nie radzą sobie z obsługą urządzeń elektronicznych. W akcję zaangażowanych jest ponad 30 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łańcuckiego. Akcja kolportażu ulotek promujących szczepienia przeciwko COVID-19 przebiega z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Warto też przypomnieć, że cały czas, w ramach Narodowego Programu Szczepień, strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia tam we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Opracowanie: kpt. Kaczor Dariusz, KP PSP Łańcut

Zdjęcia: archiwum OSP Albigowa, OSP Husów, OSP Żołynia

Zdjęcia (3)