Turniej eliminacyjny do XXIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej

15.10.2021

Zdjęcie przedstawia boisko piłki siatkowej w hali MOSiR w Łańcucie. Rozgrywany jest mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie i Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych. Atakujący z Łańcuta uderza piłkę na lewym skrzydle, dwóch siatkarzy z Ustrzyk Dolnych blokuje atak. W tle stoliki sędziowskie i ławki zawodników rezerwowych.

15 października 2021 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie został rozegrany turniej eliminacyjny do XXIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.
W rozgrywkach udział wzięły 4 drużyny, które drogą losowania trafiły do
grupy A, reprezentujące komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z Jarosławia, Lubaczowa, Ustrzyk Dolnych oraz Łańcuta.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie - 9 pkt - awans do finałów

II miejsce Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie - 6 pkt

III miejsce: Komenda Powiatowa PSP w Jarosławiu - 3 pkt

IV miejsce: Komenda Powiatowa PSP w Ustrzykach Dolnych - 0 pkt

Wyniki poszczególnych spotkań:

1 mecz: KP PSP Łańcut– KP PSP Ustrzyki Dolne - Wynik meczu: 2:0 (Set I: 25:18, Set II: 25:15)

2 mecz: KP PSP Lubaczów – KP PSP Jarosław -  Wynik meczu: 2:0 (Set I: 25:15, Set II: 25:9)

3 mecz: KP PSP Jarosław – KP PSP Łańcut - Wynik meczu: 0:2 (Set I: 14:25, Set II: 14:25)

4 mecz: KP PSP Lubaczów – KP PSP Ustrzyki Dolne - Wynik meczu: 2:0 (Set I: 25:11, Set II: 25:13)

5 mecz: KP PSP Ustrzyki Dolne – KP PSP Jarosław - Wynik meczu: 0:2 (Set I: 25:27, Set II: 22:25)

6 mecz: KP PSP Łańcut – KP PSP Lubaczów – Wynik meczu: 0:2 (Set I: 13:25, Set II: 10:25)

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie zakwalifikowała się do finału XXIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w piłce siatkowej.

Po zakończeniu turnieju st. bryg. Jacek Rejman – z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie w towarzystwie Pana Jerzego Hałki – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie podziękowali organizatorom oraz wszystkim zawodnikom, a Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie życzyli sukcesów w turnieju finałowym.

Opracowanie: Kamil Blok, KP PSP Łańcut,