W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste wręczenie aktu nadania wyższych stopni służbowych

13.11.2020

Zdjęcie przedstawia hol główny Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie, na ścianie którego znajduje się tablica z logotypem Państwowej Straży Pożarnej. Na tle tablicy prezentują się w umundurowaniu galowym nominowani strażacy: brygadier Mariusz Kluz i młodszy kapitan Maciej Janusz w towarzystwie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Bogusława Goleni i Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego brygadiera Marcina Filipa.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak z dniem 11 listopada 2020 roku nadali wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej.

Z tej okazji 13 listopada 2020 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie miało miejsce wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom tut. komendy. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w bieżącym roku uroczystość miała charakter symboliczny.

Na wstępie Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego odczytał wyciągi z rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

stopień brygadiera

mł. bryg. Mariusz Kluz – Dowódca JRG

stopień młodszego kapitana

st. sekc. Maciej Janusz – Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kwatermistrzowskiego

Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie st. bryg. Bogusław Golenia dokonał uroczystego wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Gratulując awansowanym, życzył im satysfakcji z pełnionej służby, opieki Świętego Floriana oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Łącznie w całej Polsce z okazji Święta Niepodległości awansowało 585 strażaków:

1.     Pierwszy stopień oficerski – mł. kpt. – 66
2.     Pierwszy stopień aspirancki – mł. asp. – 16
3.     Kolejny stopień oficerski – 274
4.     Kolejny stopień aspirancki – 229

Opracowanie: bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut,
zdjęcia: bryg. Mariusz Skrobacz, KP PSP Łańcut

Zdjęcia (2)