W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Szczepimy się, wsparcie strażaków w dowożeniu do punktów szczepień

OSP Borowo realizuje transport do punktów szczepień.

Strażacy wspierają Narodowy Program Szczepień #SzczepimySię

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy z powiatu lipnowskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Do dnia dzisiejszego strażacy z naszego powiatu wykonali 8 transportów dowożąc na szczepienia 9 osób.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracowanie: kpt. Patryk Szajgicki na podstawie materiałów Zespołu Prasowego KG PSP

Zdjęcia: OSP Zaduszniki, OSP Bobrowniki, OSP Borowo.

Zdjęcia (2)