W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd zdarzeń minionego tygodnia

21.05.2021

W dniach od 14 maja do 21 maja 2021 roku na terenie powiatu łosickiego miało miejsce 10 zdarzeń (2 pożary i 6 miejscowych zagrożeń, 2 alarmy fałszywe), w których interweniowało 12 zastępów straży pożarnej.

Pożar warsztatu w miejscowosci Chotycze

Pożar warsztatu

14 maja o godzinie 21:35 w miejscowości Chotycze doszło do pożaru warsztatu, który jest częścią budynku służącego do uprawy pieczarek. Na miejscu pożaru pojawiły się dwa zastępy JRG Łosice oraz pogotowie energetyczne. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali prąd wody dzięki czemu szybko doszło do ugaszenia pożaru po czym prowadzono działania polegające na oddymianiu obiektu przy pomocy wentylatorów. Spaleniu uległy urządzenia, a także instalacje znajdujące się wewnątrz warsztatu.

pozar

 

Mężczyzna z urazem głowy

19 maja o godzinie 17:23 dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który leży na chodniku w miejscowości Stare Szpaki i ma rozbitą głowę. Zadysponowano miejscową OSP, oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy zbadali poszkodowanego, zaopatrzyli uraz głowy po czym przekazali służbom medycznym.

Przypominamy, że od 7 czerwca nastąpi przejęcie numeru alarmowego straży pożarnej 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w artykule Przekierowanie numeru alarmowego 998 na 112

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 w minionym tygodniu strażacy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej brali udział w dowożeniu seniorów do punktów szczepień, którzy nie mogli dotrzeć tam samodzielnie.

Przypominamy, że od początku akcji szczepień (25.01.2021) odnotowano 61 zdarzeń związanych z transportem do punktów szczepień, w których przetransportowano łącznie 71 osób.