Dzieci ze szkoły podstawowej odwiedzają strażaków
25.07.2025
25 lipca 2025 r. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lutomiu. Był to wyjątkowy dzień, kończący dwutygodniową półkolonię dla uczniów klas I-IV.
Największą atrakcją spotkania były oczywiście wozy strażackie i prezentacja profesjonalnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Podczas wizyty najmłodsi dowiedzieli się wielu ciekawostek o trudnej, ale niezwykle potrzebnej pracy strażaka. Strażacy opowiedzieli również o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić nad wodą, uczulając dzieci na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w czasie wakacyjnych kąpieli.
Zajęcia miały także wymiar edukacyjny – dzieci ćwiczyły prawidłowe zachowania w sytuacjach zagrożenia życia, m.in. na fantomie do nauki resuscytacji, z użyciem defibrylatora AED oraz dzięki specjalnym symulatorom pożaru budynku i lasu. Dzięki temu uczestnicy półkolonii mogli poczuć się pewniej i bezpieczniej w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach.
To była niezapomniana lekcja bezpieczeństwa i dowód na to, jak ważna jest edukacja najmłodszych w zakresie ratownictwa i pierwszej pomocy.
Tekst: st. ogn. Maciej Łuczak
Zdjęcia: mł. ogn. Szymon Prentki