W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Okres Świąt Wielkanocnych w działaniach PSP i OSP

06.04.2021

Na zdjęciu w centralnym miejscu widoczny jest samochód osobowy w kolorze srebrnym, który w wyniku uderzenia w betonowy przepust ma zniszczoną przednią część i zawisł nad przydrożnym rowem. Z lewej strony na jezdni znajduje się samochód strażacki. Za rozbitym pojazdem widać samochód pomocy drogowej. Na terenie działań widzimy również strażaków PSP i OSP w umundurowaniu specjalnym i hełmach.

Podsumowując działania straży pożarnych na terenie powiatu myślenickiego w okresie świątecznym można zauważyć, iż nie stwierdzono bardzo groźnych zdarzeń. Jednostki PSP i OSP brały udział w 24 wyjazdach do akcji: gaszenia pożarów 10 (w tym traw i zarośli 7); usuwanie plam substancji ropopochodnych z jezdni 4; uwalnianie zwierząt 2; likwidacja kolizji, wypadku samochodów 3; usuwanie drzew zagrażających ruchowi pieszych i pojazdów 3; alarmy fałszywe z systemu monitoringu 2. Ponadto również i w okresie Świąt Wielkanocnych realizowano zadania pomocy w transporcie osób starszych do punktów szczepień oraz utrzymanie w gotowości do działania namiotów wymazowych zlokalizowanych na terenie myślenickiego szpitala. Podczas tych zdarzeń jedna osoba została poszkodowana i przewieziona przez ZRM na dalsze badania.

Opracował: bryg. Roman Ajchler, KP PSP Myślenice

Zdjęcia: bryg. Roman Ajchler

Zdjęcia (1)