W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar stolarni w miejscowości Krzczonów

18.02.2021

Na pierwszym planie widoczny samochód pożarniczy do którego podpięty jest wąż W-75. Na drugim planie widać strażaków pracujących w koszu podnośnika przy budynku.

W dniu 18 lutego o godzinie 14.52 mieszkańcy zauważyli pożar jaki powstał w części  poddasza stolarni. Ogień stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla budynku mieszkalnego, który był połączony z częścią produkcyjną. Po otrzymaniu zgłoszenia Dyżurny operacyjny SKKP PSP zadysponował do działań zastępy JRG oraz OSP. Przybyłe na miejsce pożaru w pierwszej kolejności zastępy OSP podały trzy prądy gaśnicze wody. Po dojeździe kolejnych zastępów strażackich wprowadzono do działań następne roty w aparatach powietrznych oraz sprawiono dodatkowe dwa prądy wody w tym jeden z podnośnika hydraulicznego. Zorganizowano zasilanie wodne systemem przetłaczania z punktu czerpania wody przygotowanego na rzece Krzczonówce. Gorące strefy lokalizowano kamerą termowizyjną. Niezbędne okazało się przeprowadzenie prac rozbiórkowych w celu dotarcia do źródeł ognia. W trakcie ratowania dobytku właściciel obiektu doznał  poparzeń głowy. Udzielono poszkodowanemu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (badanie urazowe, opatrunek hydrożelowy, wsparcie psychiczne). Ratownicy medyczni ZRM po przybyciu i przejęciu osoby wykonali diagnostykę nie stwierdzając potrzeby hospitalizacji poszkodowanego w szpitalu. Na miejsce akcji przybyła grupa operacyjna KP PSP w składzie: Z - ca Komendanta Powiatowego PSP, Dowódca JRG. Ugaszenie pożaru stolarni i obrona części mieszkalnej wymagała użycia znacznych sił strażackich. W działaniach udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia, OSP Skomielna Czarna, OSP Więciórka, OSP Bogdanówka, OSP Pcim.

Opracował: bryg. Roman Ajchler, KP PSP Myślenice

Zdjęcia: bryg. Roman Ajchler

Zdjęcia (1)