W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w hali produkcyjnej

30.06.2021

Zdjęcie przedstawia wnętrze hali produkcyjnej, w której doszło do zapalenia się ciągu wentylacyjnego. Widoczni strażacy w ubraniach specjalnych i z założonym sprzętem ochrony dróg oddechowych prowadzą działania przy demontażu urządzeń.

Kilka minut po godzinie 6 rano w dniu 30 czerwca do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej firmy "Larkis" w Dobczycach. Działania gaśnicze zostały podjęte przez pracowników zakładu za pomocą agregatów gaśniczych, gaśnic podręcznych oraz jednego prądu wody z wewnętrznej sieci hydrantowej, równocześnie z rozpoczęciem tych działań ewakuowali się z budynku pozostali pracownicy. Uruchomiony został system klap oddymiających, odłączone zostało zasilanie elektryczne zakładu. Ratownicy podczas całej akcji podali trzy prądy wody w celu schładzania ciągu technologiczno - wentylacyjnego. Aby zlikwidować nawet niewielkie zarzewia ognia korzystano z kamery termowizyjnej lokalizującej miejsca o podwyższonej temperaturze. Roty strażaków, które zostały wprowadzone do strefy zadymienia pracowały w aparatach powietrznych chroniących drogi oddechowe. Zdemontowano konstrukcję stalową systemu wentylacyjnego i  wyniesiono ją na zewnątrz w celu dalszego schładzania. Przeprowadzono oddymianie hali produkcyjnej. Podczas pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych. W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Kornatka, OSP Dziekanowice, OSP Stojowice, OSP Skrzynka, OSP Nowa Wieś, OSP Brzączowice.

Opracował: bryg. Roman Ajchler, KP PSP Myślenice

Zdjęcia: bryg. Roman Ajchler

Zdjęcia (2)