W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. Sławomir Kaganek

Komendant Powiatowy PSP

Zdjęcie portretowe st. bryg. Sławomir Kaganek na jasnym tle w mundurze galowym

st. bryg. mgr inż. Sławomir Kaganek urodził się w dniu 18 listopada 1972 r. w Myślenicach. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 rozpoczynając naukę jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W 1994 r. jako młody adept sztuki pożarniczej w stopniu młodszego aspiranta podejmuje służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Podczas wykonywania obowiązków służbowych rozpoczyna naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując pierwsze szlify oficerskie - inżynier pożarnictwa a następnie w roku 2001 roku tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Ciągle podnosi swoje wykształcenie - w latach 2006-2012 - kończy studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem oraz w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy  z elementami dydaktyki bezpieczeństwa w Krakowskiej Szkole Wyższej im. A.F. Modrzewskiego,  a także Studium Pedagogiczne dla absolwentów szkół wyższych (przygotowanie pedagogiczne) w Politechnice Krakowskiej im. T. Kościuszki

W latach 1994 - 2007 zajmował poszczególne stanowiska służbowe w Komedzie, począwszy od technika ds. planowania-operacyjnego, młodszego inspektora ds. operacyjno-szkoleniowych, dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, oficera ds. kontrolno-rozpoznawczych, dowódcy jednostki Ratowniczo-gaśniczej i jednocześnie zastępcy komendanta powiatowego. W okresie tym pełnił także funkcje rzecznika prasowego. W dniu 13 marca 2013 r. powołany na stanowisko komendanta powiatowego.

Odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę, brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, srebrnym medalem za zasługi dla Policji, złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, złotym znakiem związku ZOSP RP, brązowym medalem za zasługi dla Ligi Obrony Kraju, odznaką zasłużony dla pożarnictwa ziemi myślenickiej, srebrną odznaką honorową Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
18.11.2020 13:19 asp. Jakub Pachoń
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Operacyjny
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Sławomir Kaganek 1.0 18.11.2020 13:19 asp. Jakub Pachoń

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}