W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

14.05.2021

Dzień Strażaka

14 maja 2021 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.  Choć w związku z obostrzeniami, forma uroczystości była skromniejsza niz zwykle, to jej atmosfera była podniosła. Swoją obecnością zaszczycili znamienici goście, między innymi:

  • Zachodnipomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Jarosław Tomczyk,
  • Z-ca zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Grzegorz Słota,
  • Starosta Powiatu Myśliborskiego - Pan Andrzej Potyra,
  • Burmistrz Myśliborza - Pan Piotr Sobolewski - jako gospodarz terenu,
  • Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - dh Tadeusz Nowak.

W trakcie apelu wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu, a także odznaczenia.

Srebrnym Krzyżem św. Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę zostali odznaczeni:

  • st. asp. Agnieszka Wiszniewska,
  • Pan Piotr Sobolewski,
  • ks. kan. Jerzy Tobiasz.

W okolicznościowych przemówieniach wybrzmiało  wiele słów uznania oraz podziękowania strażakom za dotychczasową, ciężką służbę. Padły także życzenia zarówno dla funkcjonariuszy jak i ich rodzin.

Tak o strażackiej służbie mówił Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu - mł. bryg. Maciej Iwko: "Nasza praca to służba, to wyjątkowe wyzwanie, ale równiez obowiązek i jednocześnie zaszczyt z faktu niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. To także nieustanna praca nad samym sobą i ciągłe doskonalenie własnych umiejętności. Nasza służba stawia przed nami ogromne wyzwania, a każde kolejne zdarzenie, do którego jesteśmy dysponowani, zawsze różni się od poprzedniego".

W trakcie uroczystości Burmistrz Myśliborza przekazał na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu symboliczny akt dofinansowania na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz samochodu operacyjnego dla tutejszej komendy.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 

 

Tekst: asp. Tomasz Skórski

Zdjęcia:  Marta Zagórska

Zdjęcia (10)