W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Strażaka 2021

13.05.2021

komendant powiatowy wręcza strażakowi akt mianowania na wyższy stopień służbowy w tyle poczet sztandarowy strażacy w mundurach wyjściowych

13 maja 2021 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Nisku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Strażaka.
W uroczystości uczestniczył komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Skrzypek wraz z zastępcą st. kpt. Ireneuszem Stafiejem oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Nisku.

St. bryg. Skrzypek podziękował strażakom i pracownikom komendy za oddanie służbie zwłaszcza w tak trudnym czasie jakim jest okres pandemii Covid-19, przypomniał najtrudniejsze akcje które miały miejsce w ostatnim roku, a także inwestycje które udało się nam zrealizować.
Następnie odczytane zostały wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń resortowych oraz wyciągi z rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych.

Odznaczono srebrną odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” 2 funkcjonariuszy, a 10 awansowano na wyższy stopień służbowy.

Na zakończenie uroczystości komendant jeszcze raz podziękował  strażakom za trud służby, ofiarność i poświęcenie oraz złożył gratulacje odznaczonym i awansowanym.

Opracowanie: st. kpt. Ireneusz Stafiej, KP PSP Nisko
Zdjęcia: mł.asp. Jakub Maziarz