W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię: Strażacy z powiatu niżańskiego zapewniają mieszkańcom transport do punktów szczepień

05.03.2021

Strażacy pomagają dotrzeć osobom do punktów szczepień

Strażacy pomagają osobie niepełnosprawnej transportując ją na wózku inwalidzkim przez zaśnieżoną ścieżkę do stojącego za bramką samochodu strażackiego

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy z terenu powiatu niżańskiego wskazują potrzeby i przekazują je do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Nisku.

Już od poniedziałku 18 stycznia pierwsze osoby miały okazję skorzystać z możliwości transportu realizowanego przez straż pożarną w wielu miejscach na terenie kraju. Strażacy PSP i OSP z powiatu niżańskiego od początku akcji przewieźli do punktów szczepień 9 osób.

W ramach prowadzonych działań strażacy rozdają materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.
Pod numerem telefonu 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Wideo