W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie zmarłego nagle śp. st. ogn. Wojciecha Pękali

06.10.2020

6 października 2020r. w Stegnie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym pożegnano st. ogn. Wojciecha Pękalę, starszego operatora sprzętu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim

Msza święta odprawiana w kościele w Stegnie

Uroczystość pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 13.00 w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, gdzie odbyła się msza św. Koncelebrowana przez: ks. dr Arkadiusza Dekańskiego - kapelana powiatowego strażaków KP PSP Nowy Dwór Gdański, ks. kan. mgr Dariusza Juszczaka – kapelana strażaków diecezji elbląskiej ks. st. str. Jarosława Lisicę – kapelana strażaków województwa pomorskiego.

Po mszy świętej kondukt żałobny z trumną okrytą flagą państwową przemaszerował na cmentarz. Odznaczenia, czapkę zmarłego oraz flagę państwową Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim przekazał wdowie składając kondolencje pogrążonej w bólu i żalu rodzinie. Przy dźwiękach syren trumna ze zmarłym została opuszczona do grobu.

St. ogn. Wojciecha Pękala miał 48 lat,  służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim z dniem 21 kwietnia 2006 roku  na stanowisku stażysty. W trakcie służby awansował na wyższe stanowiska służbowe do starszego operatora sprzętu. Z zaangażowaniem uczestniczył w codziennym życiu jednostki zarówno podczas zdarzeń jak i szkoleń czy ćwiczeń. Był profesjonalnym, doświadczonym kierowcą, operatorem sprzętu oraz stermotorzystą. W 2000 roku odznaczony Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, w 2013 roku otrzymał Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, w 2019 roku odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

W uroczystości oprócz rodziny, przyjaciół oraz znajomych zmarłemu towarzyszyli Z-cy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Siemiętowski oraz st. bryg. Dariusz Żywicki, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński wraz z delegacją, komendanci powiatowi województwa pomorskiego, poczty sztandarowe (m.in. KW PSP w Gdańsku, KW PSP w Olsztynie, komend powiatowych, jednostek OSP), delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz koleżanki i koledzy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim z Komendantem Powiatowym bryg. Januszem Leszczewskim.

Zdjęcia (11)