W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Dachowanie na A2

10.10.2020

Dzień. Po prawej stronie widoczne trzy wozy strażackie stojące na pasie awaryjnym autostrady. Po lewej stronie uszkodzony samochód osobowy oraz grupa strażaków.

Nie kończy się seria zdarzeń drogowych na nowotomyskim odcinku autostrady A2. W sobotę 10 października o godzinie 11:24 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nowy Tomyśl oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsowie interweniowali przy likwidacji skutków dachowania pojazdu do jakiego doszło na 110 km drogi w kierunku Świecka.

Działania strażaków na miejscu akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikowi. Po przebadaniu osoby poszkodowanej zespół ratownictwa medycznego podjął decyzje o przetransportowaniu jej do szpitala w Nowym Tomyślu. W zdarzeniu czynności służbowe prowadzili również nowotomyscy policjanci oraz służba autostradowa.

 

Opracowanie: kpt. Jakub Kłosowski
Zdjęcia: JRG Nowy Tomyśl

Zdjęcia (2)