Kolejne poważne zdarzenie związane z tlenkiem węgla w Nysie
08.01.2026
W dniu 8 stycznia 2026 roku około godziny 13:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Mickiewicza w Nysie kobieta ma zawroty głowy, czuje się osłabiona i prawdopodobnie mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego stwierdzono duże stężenie tlenku węgla w mieszkaniu. Kobieta została zabrana do szpitala w wyniku zatrucia. Tylko dzięki klasycznym objawom udało się zapobiec najgorszemu.
Najczęstsze objawy:
- ból głowy (pulsujący, uciskający)
- zawroty głowy
- nudności i wymioty
- osłabienie
- duszność
- zaburzenie widzenia
Prawdopodobnie doszło do zatrucia w wyniku nieprawidłowej pracy pieca gazowego. Nie wiele brakowało od tragedii. Niestety po raz kolejny zabrakło czujnika tlenku węgla w mieszkaniu. PAMIĘTAJ! Zakup czujkę tlenku węgla za nim będzie za późno.