W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. kpt. mgr inż. Łukasz Słoma

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP

Zdjęcie przedstawia Zastępce Komendanta Powiatowego w Oleśnicy st. kpt. Łukasza Słomę

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 2001 r. jako kadet Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po ukończeniu szkoły pożarniczej podjął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie, na stanowisku starszy ratownik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Oławie. Do roku 2007 kolejno zajmował stanowiska dowódcy zastępu (2004), dowódcy sekcji (2006). W 2007 roku został przeniesiony do JRG w Jelczu-Laskowicach gdzie pełnił służbę jako dowódca sekcji, a od 2009 roku jako dowódca zmiany.  W lutym 2010 r. został przeniesiony do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie na stanowisko Zastępcy Naczelnika wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych. Bezpośrednio odpowiadał m. in. za funkcjonowanie SKKP w Oławie oraz współpracę z jednostkami OSP z terenu powiatu. We wrześniu 2018 roku został mianowany na Naczelnika wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych, gdzie bezpośrednio prowadził i nadzorował sprawy operacyjne i kontrolno-rozpoznawcze na terenie powiatu oławskiego. W czasie służby w KP PSP w Oławie sukcesywnie uzyskiwał kolejne wykształcenie pożarnicze uzyskując:

  1. Tytuł zawodowy „inżynier pożarnictwa” SGSP, 11.05.2009
  2. Tytuł zawodowy „magistra inżyniera pożarnictwa” SGSP, 20.02.2013

W 2014 roku ukończył studia podyplomowe na SGSP w zakresie „Zapobieganie pożarom i awariom”.

W 2019 roku przeniesiony do Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy na stanowisko zastępcy dowódcy JRG Oleśnica. Decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, został powołany z dniem 06 sierpnia 2019 r. na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy. Sprawuje nadzór nad wykonywaniem zadań przez: Wydział ds. Operacyjnych, Sekcję kontrolno-rozpoznawczą oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Sycowie i Oleśnicy.

Odznaczony m. in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia.

 

Hobby: książki, długodystansowe marszobiegi, gitara, akwarystyka.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
04.02.2021 15:41 Bartłomiej Sztuka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
st. kpt. Łukasz Słoma
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. kpt. mgr inż. Łukasz Słoma 1.0 04.02.2021 15:41 Bartłomiej Sztuka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP