W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia strażaków na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze

15.06.2021

Zastęp gaśniczy JRG Oświęcim w tle główne wejście do parku rozrywki.

12, 25 i 26 maja przeprowadzono ćwiczenia strażaków Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to znaczący obiekt dla ratowników na terenie powiatu.

Skontrolowano m.in drożność dróg pożarowych ze szczególnym uwzględnieniem użycia ratowniczego sprzętu specjalistycznego – podnośnika hydraulicznego. Zapoznano się ze zidentyfikowanymi głównymi zagrożeniami, zaopatrzeniem w wodę do zewnętrznego gaszenia pożaru, możliwościami ewakuacji osób przebywających w szczególności na urządzeniach rozrywkowych (rollercoastery) oraz obiektach towarzyszących. Ćwiczenia wykazały pozytywne wnioski dla właściciela parku, a także przygotowały strażaków na przewidywane zdarzenia.

Intensywny rozwój parku powodujący zwiększający się ruch drogowy, kilkunastotysięczne zgromadzenie ludzi i mocno rozbudowana baza noclegowa to nowe wyzwania dla oświęcimskich strażaków. Ciągłe rozpoznawanie zagrożeń i operacyjne przygotowanie jest podstawą skutecznych działań ratowniczych.

Zdjęcia (5)