W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Druga Ogólnopolska Akcja Badań Przesiewowych dla Nauczycieli

11.02.2021

Kolejka ludzi na namiotu strażackiego. Ambulans obok namiotu. Strażacy w tle.

W związku z poleceniem przeprowadzenia akcji badań przesiewowych nauczycieli klas I- III szkół podstawowych w województwie małopolskim, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu zwrócił się do tut. Komendy o udzielenie pomocy w organizacji punktu wymazowego. 
W dniu 10 lutego br. na terenie parkingu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu przeprowadzona została przedmiotowa akcja, w ramach której zostały pobrane wymazy od 104 osób. Niezbędną infrastrukturę zapewniła jednostka OSP  Brzezinka (KSR-G), dysponująca namiotem stelażowym, przekazanym do jednostki w zeszłym roku przez wicemarszałka Łukasza Smółkę, w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Druhowie przy udziale strażaków z JRG Oświęcim rozstawili namiot wraz z wyposażeniem (nagrzewnica, oświetlenie, stoliki i krzesła). Wymazy pobierane były przez 2 zespoły wymazowe, zapewnione przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

Powyższe działania i współpraca strażaków ze służbami sanitarnymi przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu oraz personelu placówek oświatowych w czasie pandemii.

Zdjęcia (4)

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
11.02.2021 15:03 Maciej Dziura
Wytwarzający/ Odpowiadający:
kpt. Maciej Dziura
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Druga Ogólnopolska Akcja Badań Przesiewowych dla Nauczycieli 2.0 11.02.2021 15:09 Maciej Dziura
Druga Ogólnopolska Akcja Badań Przesiewowych dla Nauczycieli 1.0 11.02.2021 15:03 Maciej Dziura

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP