W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ – transport ulotek

08.02.2021

Parking między budynkami. Samochody Państwowej Straży Pożarnej. Dwie palety ulotek obok strażak.

3 lutego 2021 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie dystrybuowane były ulotki informacyjne dot. akcji #SZCZEPIMYSIĘ.

Po załadunku niemal 1.200.000 ulotek o łącznej masie prawie 10 ton, transport ruszył do wszystkich komend Państwowej Straży Pożarnej w województwie małopolskim. Następnie strażacy będą dostarczali je do mieszkańców Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, gdyż to głównie dla nich zostały one opracowane. Ulotki zawierają podstawowe informację o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień.

Na szczególną uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie ze strony druhów OSP, którzy bez wahania zadeklarowali swoje wsparcie w tym zakresie,

Strażacy w Małopolsce w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 pomogli dotrzeć do punktów szczepień 94 osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie.

 

Tym tematom poświęcona była konferencja prasowa z udziałem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika, komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz druha ochotniczej straży pożarnej Andrzeja Matczaka.

Pomoc strażaków odbywa się w dwóch zakresach tj.:

  1. dowożenie do punktów szczepień osób, które z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie. Gotowość do transportu zgłosiło 12 769 jednostek tj. ok 500 tys. strażaków. Do 1 lutego dowiezione zostały 872 osoby;
  2. dystrybuowanie informacji o szczepieniach. W tym celu MSWiA wydrukowało dla społeczeństwa około 10 mln ulotek informacyjnych, w których rozpowszechnienie zaangażowało się około 14 tys. jednostek straży pożarnych. 

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział na konferencji: „Bez zaangażowania tysięcy osób dobrej woli, strażaków, druhów i druhen oraz bez wsparcia MSWiA realizacja Narodowego Programu Szczepień byłaby niemożliwa”.

Słowa uznania wyraził także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik mówiąc „KG PSP działa ponad podziałami i jej zaangażowanie jest bardzo dobrym elementem Narodowego Programu Szczepień”.

Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w swojej wypowiedzi dotyczącej wsparcia strażaków podczas szczepień podkreślił „Chcę powiedzieć, że od samego początku, jeśli chodzi o walkę z pandemią, stoimy na pierwszej linii frontu. Jesteśmy w szpitalach, na granicach, wszędzie tam gdzie jesteśmy potrzebni, dowozimy jedzenie do osób objętych kwarantanną…”. Ponadto, jasno zadeklarował „Nie zejdziemy z tej linii frontu dopóki nie poinformujemy wszystkich osób i nie dowieziemy wszystkich osób”.

Opracowanie: mł. bryg. Sebastian Woźniak - rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia: Archiwum KW PSP Kraków.

Zdjęcia (4)

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
08.02.2021 09:20 Maciej Dziura
Wytwarzający/ Odpowiadający:
kpt. Maciej Dziura
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
#SZCZEPIMYSIĘ – transport ulotek 2.0 08.02.2021 09:26 Maciej Dziura
#SZCZEPIMYSIĘ – transport ulotek 1.0 08.02.2021 09:20 Maciej Dziura

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP