W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podpisanie umowy o przekazaniu środków na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla KP PSP Piaseczno

Podpisanie umowy o przekazaniu środków na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego

W dniu 19 maja 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Piasecznie nastąpiło podpisanie umowy o przekazaniu przez powiat 500 000,00 zł na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży pożarnej w Piasecznie.

Umowa w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej została podpisana przez Starostę Piaseczyńskiego Ksawerego Guta i Wicestarostę Zdzisława Lisa  drugą stroną umowy jest Skarb Państwa reprezentowany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Umowę ze strony przyjmującego podpisał st. bryg. mgr inż. Dariusz Stumski – zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Rada Powiatu w grudniu 2020 r. pozytywnie zaopiniowała i przegłosowała przyznanie dofinansowania na zakup nowego wozu strażackiego dla KP PSP w Piasecznie.

Zakup ma zostać zrealizowany do końca 2021 r.

 


 

Po podpisaniu umowy st. bryg. mgr inż. Dariusz Stumski – zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wizytował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Zastępca komendanta podziękował strażakom za służbę i zaangażowanie podczas prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. Następnie dokonany został przegląd stanu technicznego obiektu strażnicy, wyposażenia oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego który jest w dyspozycji Komendy.

Zdjęcia (4)