W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowy Dzień Strażaka 2021

Dzień Strażaka - KP PSP Piaseczno

W dniu 21 maja 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Gości oraz funkcjonariuszy i pracowników zebranych na placu przed komendą powitał st. bryg. Leszek Szcześniak - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Komendant podkreślił, że podczas pandemii koronawirusa, strażakom doszły nowe obowiązki. Biorą oni udział w dowożeniu starszych osób do punktów szczepień, organizują akcje informacyjne dla mieszkańców, ale też zajmują się dystrybucją środków ochrony osobistej.
Niestety, coraz większa liczba interwencji powoduje zużywanie się sprzętu, jakim dysponują zawodowi strażacy. Na szczęście braki udaje się na bieżąco uzupełniać. W bieżacym roku do podziału bojowego jednostki wszedł nowy samochód z drabiną mechaniczną SD 30 o wartości ponad 2 mln zł, którego zakup w całości sfinansowany został z budżetu państwa w ramach programu "Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych". Ponadto Starostwo Powiatowe w Piasecznie przekazało na Fundusz Wsparcia PSP 500 000 zł na zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego, który ma się pojawić się w jednostce do końca tego roku.

W trakcie uroczystości padły podziękowania dla Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Starosty Piaseczyńskiego, Rady Powiatu, samorządów powiatu piaseczyńskiego, Policji i innych instytucji współpracujących za zaangażowanie w unowocześnianie potencjału ratowniczego oraz każdy rodzaj wsparcia zarówno przy dużych i trudnych działaniach ratowniczych jak i w codziennej służbie.
Oddzielne podziękowania zostały skierowane do wszystkich druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu za wspólny trud w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.  
Komendant podziękował również mieszkańcom powiatu za uznanie i niejednokrotnie okazywaną życzliwość za pracę i służbę strażaków.

Z okazji strażackiego święta doceniono funkcjonariuszy za ich poświęcenie i trud. Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji srebrną i brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”  wyróżniono łącznie 3 strażaków. Na wyższe stopnie służbowe awansowało łącznie 15 strażaków. W korpusie oficerskim awansowało 2 funkcjonariuszy w aspiranckim 1 strażak, 11 funkcjonariuszy awansowało w korpusie podoficerskim i jeden w korpusie szeregowych.

Uroczysty apel swoją obecnością zaszczycili:

  • st. bryg. Paweł Pomorski – Przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
  • Ksawery Gut – Starosta Piaseczyński
  • Ks. Prałat Zbignieww Pruchnicki – Kapelan Powiatowy Strażaków
  • dh Jan Adam Dąbek – Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie

 

Listy okolicznościowe dla piaseczyńskich strazaków przekazali: 

  • Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - Maciej Wąsik
  • Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Jarosław Nowosielski

Zdjęcia (19)