W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Dnia Strażaka w 2021 roku

15.04.2021

Zdjęcie przedstawia logo PSP

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej informuje, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka będą miały charakter uroczystości wewnętrznych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. W związku z panującą sytuacją pandemii COVID-19, zrezygnowano z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka.

Święto to zostanie tradycyjnie uczczone w dniu 4 maja 2021 roku. W tym dniu zaplanowano m. in. mszę świętą w intencji strażaków oraz ich rodzin w Bazylice Katedralnej Św. Floriana na Warszawskiej Pradze, złożenie wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz promocję oficerską w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Ponadto, w poszczególnych jednostkach organizacyjnych PSP, odbędą się apele z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkie obchody zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP