W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy zaangażowali się w akcję informacyjną dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19

23.03.2021

Zdjęcie przedstawia proces dystrybucji ulotek przez członków ochotniczych straży pożarnej. Na tle ulicy widać samochód pożarniczy oraz dwoje strażaków roznoszących ulotki.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu pruszkowskiego rozpoczął się proces dystrybucji blisko 40000 ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Ulotki zostały rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki, wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych infolinii, dedykowanych szczepieniom. Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców „wykluczonych cyfrowo”, którzy mają utrudniony dostęp do nowoczesnych źródeł informacji.

KP PSP Pruszków przypomina również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy w całym kraju pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które z różnych wzgledów nie mają możliwości zrobienia tego we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Dudzński
Zdjęcia: materiały jednostek OSP z powiatu pruszkowskiego

Zdjęcia (3)