W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Trwa proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych

11.04.2021

Pamiątkowe zdjęcie po wykonanym szczepieniu przeciw Covid-19. Na tle Stadionu Narodowego w Warszawie widać zaparkowany osobowy bus jednostki OSP. Przed samochodem, w rzędzie stoją trzej druhowie oraz druhna. W ręku trzymają potwierdzenie wykonania szczepienia.

24 marca 2021 r. o godzinie 14.00 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe".

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy".

Na terenie powiatu pruszkowskiego szczepienia dla strażaków rozpoczęły się w niedzielę 11.04.2021 r. W tym dniu zaszczepiepiła się grupa 15 osób. W kolejnych dniach liczba ta będzie systematycznie rosnąć. Docelowo zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. 

 

Źródło zdjęcia: OSP Moszna

Wideo