W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania w Pogórzu

07.10.2020

Zdjęcie przedstawia pokój z jednym oknem po pożarze, na podłodze leży popiół, a wszystkie ściany są osmolone.

7 października 2020 r. o godz. 15.28 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pucku wpłynęło zawiadomienie o pożarze mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Pogórze przy ul. Tadeusza Kościuszki.
Do zdarzenia zostały zadysponowane: 2 zastępy z JRG Puck, zastęp z JRG 3 Gdynia oraz 2 jednostki OSP Kosakowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów stwierdzono, że pali się w pokoju w mieszkaniu na I piętrze. W mieszkaniu nikt nie przebywa. Zadysponowany zastęp SH 21 z JRG Puck można zawrócić do koszar. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd wody do wnętrza palącego się pokoju co spowodowało ugaszenie pożaru. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono mieszkanie i klatkę schodową oraz dokonano pomiarów tlenku węgla miernikiem wielogazowym - wynik 0,00ppm. W trakcie działań podjęto decyzję o wezwaniu ZRM w celu przebadania chłopca, który znajdował się w mieszkaniu w chwili wybuchu pożaru. Do czasu przybycia karetki pogotowia wsparcia psychicznego udzielili mu ratownicy z OSP Kosakowo. Po przebadaniu przez ratowników medycznych osoba ta pozostała na miejscu.


 

Zdjęcia (2)