W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek w Połczynie

08.10.2020

Obraz przedstawia leżący na prawym boku traktor w porze wieczornej. Traktor leży poza jezdnią na polu. Teren oświetla lampa.

8 października 2020 r. o godz. 19.50 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Pucku wpłynęło zawiadomienie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego w Połczynie przy ul. Puckiej.


Do zdarzenia zostały zadysponowane: 2 zastępy i samochód operacyjny  (SLOp) z JRG Puck oraz OSP Połczyno.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Puck stwierdzono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego, wszyscy uczestnicy wypadku byli przytomni. Kierowca ciągnika rolniczego znajdował się na zewnątrz pojazdu z raną na głowie i szyi, kierowca Jeep Grand Cherokee znajdował się uwięziony w samochodzie, uskarżał się na ból w klatce piersiowej, kierowca Audi, także był uwięziony w samochodzie, uskarżał się na ból prawej dolnej kończyny. Droga była całkowicie zablokowana, ciągnik rolniczy leży przewrócony na boku, na pobliskim polu. Następnie na miejsce zdarzenia przybył patrol policji, zespół ratownictwa medycznego (ZRM), samochód operacyjny z JRG Puck i Lotnicze Pogotowie Ratownicze(LPR).    

    
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu uczestnikom kwalifikowanej pomocy przedmedycznej przez ratowników z JRG Puck.  Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wydobyto kierowców z samochodów oraz przekazano poszkodowanych ZRM. Poszkodowani kierowcy zostali zabrani przez LPR i ZRM do szpitali w Gdyni, Wejherowie i Pucku.            
 

Zdjęcia (3)