W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie czołowe w Połchowie

29.10.2020

Na zdjęciu w porze wieczornej na jedni znajdują się dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym (rozbite przody) w tle samochody straży pożarnej.

29 października 2020 r. o godz. 18.54 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pucku wpłynęło zawiadomienie o zderzeniu czołowy dwóch samochodów osobowych w Połchowie.

Do zdarzenia zostały zadysponowane: 1 zastęp z JRG Puck, OSP Władysławowo (zabezpieczenie rejonu) oraz OSP Mrzezino.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP Mrzezino i OSP Władysławowo stwierdzono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe (kierujący pojazdami). Osoby były przytomne wewnątrz pojazdów. Następnie na miejsce zdarzenia przybył zastęp z JRG Puck potwierdzając wcześniejsze informacje. Na miejsce został również zadysponowany LPR.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym przez ratowników z OSP Mrzezino do czasu przybycia na miejsce karetki pogotowia oraz pomocy w transporcie do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Zabezpieczono również lądowisko dla LPR podczas lądowania i startu śmigłowca. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowo – śledczych posprzątano jezdnię.

Zdjęcia (3)