W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Plama substancji ropopochodnej na rzece Rylce

03.04.2021

Na zdjęciu widać czterech strażaków, ubranych w stroje strażackie, znajdujący się pod małym mostkiem, pod którym płynie rzeczka ( po dwóch strażaków na jeden brzeg rzeki). Na rzece widać rozłożone 2 rękawy sorpcyjne .

3 kwietnia o godzinie 17.45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Rawie Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o zanieczyszczeniu na rzece Rylce. Do działań zadysponowano 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w tym grupę chemiczną z Piotrkowa Trybunalskiego, 2 zastępy z OSP KSRG z terenu powiatu rawskiego. Na miejscu akcji okazało się, że na rzece Rylce jest film substancji ropopochodnej na długości ok. 400 metrów, nie ma osób poszkodowanych.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ułożeniu rękawów sorpcyjnych na cieku wodnym w celu zebrania substancji. Działania trwały ok. 3 godzin. Na miejscu akcji obecny był Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej.