W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DUŻY POŻAR, OGROMNE STRATY

02.05.2021

Na prawie pół miliona złotych oszacowano straty po pożarze budynku produkcyjno-magazynowego w Dłoni. Z ogniem przez niespełna 4 godziny walczyło 36 strażaków.

Pożar budynku produkcyjno-magazynowego w Dłoni

Informacja o pożarze budynku na terenie jednego z gospodarstw rolniczych w Dłoni (gm. Miejska Górka) wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu  w niedzielę 2 maja 2021 r. o godz. 17.31.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wysłanych zostało 7 strażackich zastępów, zarówno z rawickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej jak i z okolicznych ochotniczych straży pożarnych.  Na uratowanie płonącego obiektu nie było jednak szans. Pożar był już na tyle rozwinięty, że krótko po rozpoczęciu działań gaśniczych przez strażaków z miejscowej OSP, do środka runął dach jednokondygnacyjnego budynku.

W związku z tym główny wysiłek został włożony w obronę sąsiadujących obiektów. Dzięki temu strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się płomieni na bezpośrednio zagrożone budynki.

Budynek, w którym powstał pożar, na co dzień wykorzystywany był jako magazyn komponentów paszowych, mleka w proszku oraz paszy. Odbywała się w nim również produkcja (tzw. mieszanie) paszy dla bydła.

W wynku pożaru, oprócz wyżej wymienionego asortymentu, spaleniu lub zniszczeniu uległy: ciągnik rolniczy, paszowóz, mieszalnik, śrutownik i przenośniki ślimakowe. Budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły 3 zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu wraz z zastępcą komendanta oraz druhowie z OSP w Dłoni, Sobiałkowie, Miejskiej Górce, Oczkowicach i Konarach.

Na miejscu pożaru obecni byli: burmistrz Miejskiej Górki pan Karol Skrzypczak, dyrektor gospodarstwa oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, którzy zajmą się ustaleniem przyczyn i okoliczności pojawienia się ognia.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: dh Michał Skrzypczak, dh Sławomir Skrzypczak

Zdjęcia (17)