W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

MITSUBISHI L200 W RAWICKIEJ KOMENDZIE

07.04.2021

Od niedawna strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu dysponują kolejnym pojazdem specjalnym. Decyzję o przekazaniu auta podjął st. bryg. Dariusz Matczak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP w Poznaniu.

Lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy

Zgodnie z obowiązującym normatywem rawicka komenda powinna mieć do dyspozycji samochód specjalny rozpoznawczo-ratowniczy. Taki właśnie pojazd, MITSUBISHI L200, dotychczas użytkowany przez strażaków w Pile, pod koniec lutego przyjechał do Rawicza.

Jest on przeznaczony do szybkiego dotarcia ratowników na miejsce akcji w celu przeprowadzenia rozpoznania oraz sprawnego przekazywania informacji o sytuacji. Może być też wykorzystany jako ruchome stanowisko dowodzenia. Ponadto pozwala na sprawne przemieszczanie się po obszarze objętym działniami ratowniczymi – zarówno po drogach posiadających nawierzchnię twardą, jak i poza takimi drogami. Może być wykorzystany także do dostarczenia dodatkowego wyposażenia ratowniczego umieszczonego w przedziale bagażowo-sprzętowym oraz holowania przyczepy.

W imieniu strażaków i mieszkańców powiatu rawickiego składamy serdeczne podziękowania Panu Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP za pomoc, dzięki której możliwe było bezkosztowe uzupełnienie braków w sprzęcie transportowym.

Otrzymany lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który będzie wykorzystywany na terenie wszystkich gmin, wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz usprawni prowadzenie działań ratowniczych związanych z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

 

 

Zdjęcia (4)