W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

STRAŻACY WALCZYLI Z WODĄ

02.05.2021

Obfite opady deszczu dały się we znaki również mieszkańcom powiatu rawickiego. Siedmiokrotnie zmuszeni byli wezwać na pomoc strażaków. W jednym przypadku woda zniszczyła towar znajdujący się na placu składowym.

Wypompowywanie wody

Interwencje polegające na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, garażu, piwnicy, jezdni oraz placu składowego, miały miejsce w Chojnie, Szkaradowie, Bojanowie, Izbicach, Sierakowie oraz Domaradzicach (stan na godz. 13.00, 3 maja 2021 r.)

Podczas działań strażacy używali motopomp do wody zanieczyszczonej oraz pływających.

W podrawickim Sierakowie woda zalewając teren zewnętrzny jednej z placówek handlowych, zniszczyła towar w postaci cementu i kleju tynkarskiego, składowany na placu. Właściciel oszacował straty na 30 tys. zł.

W akcjach związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów atmosferycznych brało udział 7 zastępów straży, w tym dwa z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz  po jednym z Ochotniczych Straży Pożarnych w Chojnie, Bojanowie, Szkaradowie, Izbicach i  Śląskowie.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: JRG KP PSP w Rawiczu, OSP biorące udział w działaniach

 

Zdjęcia (13)