W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

TRAGICZNE ŚWIĘTA W KAWCZU

04.04.2021

Pięcioosobowa rodzina została bez dachu nad głową. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych ogień strawił dom mieszkańców Kawcza.

Pożar domu w Kawczu

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze o godz. 8.10. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w kuchni, skąd bardzo szybko rozprzestrzenił się na pozostałe pomieszczenia. W momencie zaistnienia zdarzenia, w domu przebywały dwie osoby, które na szczęcie w porę zdołały ewakuować się poza strefę zagrożenia.

Do działań ratowniczo-gaśniczych skierowano łącznie 9 zastępów w sile 27 strażaków, a także patrol policji i pogotowie energetyczne.  

Na miejsce tragedii przybyła grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu wraz z zastępcą komendanta powiatowego, burmistrz Bojanowa pan Maciej Dubiel wraz ze swoim zastępcą, kierownikiem gminnego centrum zarządzania kryzysowego oraz pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie.

Jeszcze w trakcie prowadzonej akcji burmistrz zaoferował poszkodowanej rodzinie w pełni wyposażone mieszkanie zastępcze, zlokalizowane w Bojanowie. Natychmiast też na portalach społecznościowych ukazała się prośba o pomoc pogorzelcom.

Działania strażaków z komendy w Rawiczu oraz druhów-ochotników z Kawcza, Sowin i Bojanowa trwały 4,5 godziny. Niestety, mimo ich ogromnego zaangażowania niewiele udało się uratować. Poważnie ucierpiał zarówno sam budynek, jak i jego wyposażenie. Straty liczone są w setkach tysięcy złotych.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: dh Michał Skrzypczak, OSP w Izbicach

Zdjęcia (25)