W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Numer alarmowy 998 będzie przełączony do centrów powiadamiania ratunkowego

28.05.2021

zdjęcie przedstawia monitor telewizyjny na którym wyświetlone są nazwy wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa kujawsko-pomorskiego biorących udział w szkoleniu - wideokonferencji.

Od 18 czerwca 2021 roku w województwie kujawsko-pomorskim rozpocznie się proces przejmowania numeru alarmowego 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer 998 będzie dalej funkcjonował, jednak każdy, kto zadzwoni na ten numer zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego nie dodzwoni się już bezpośrednio do Państwowej Straży Pożarnej jak dotychczas, tylko do dyspozytora CPR, który obsługuje numer alarmowy 112. W nowym rozwiązaniu operator CPR, po przyjęciu zgłoszenia z numeru 998, sporządzi i prześle do właściwego stanowiska kierowania PSP elektroniczną formatkę, a dyżurny zadysponuje na miejsce zdarzenia odpowiednie siły i środki. Dla zgłaszającego nie wiąże się to z żadnymi utrudnieniami ponieważ przekierowanie nastąpi automatycznie.

W dniach 27 i 28 maja 2021 roku odbyło się szkolenie dla służb CPR i PSP z województwa kujawsko-pomorskiego w którym uczestniczyli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim.

Zdjęcia (3)