W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„KASIA” NA POMOC WĘDKARZOWI

01.05.2021

Wędkarz łowiący ryby na jeziorze Jeziory Wielkie potrzebował pomocy po tym jak w silnik zaplątała się sieć rybacka.

„KASIA” na pomoc wędkarzowi

Około godziny 17:00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wielkopolskiej zadzwonił wędkarz z prośbą o pomoc w dostaniu się na brzeg. Podczas połowu ryb w silnik pontonu, na którym pływał wplątała się sieć rybacka, która unieruchomiła ponton.
Do działań dyżurny zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Środzie Wielkopolskiej oraz OSP Zaniemyśl wyposażone w łodzie ratownicze. 
Jako pierwsi na miejsce akcji dotarli druhowie z OSP Zaniemyśl wraz z łodzią ratowniczą „Kasia”, którzy szybko i sprawnie dopłynęli do wędkarza znajdującego się na jeziorze. Ratownicy wyplątali sieć z silnika i odholowali bezpiecznie ponton wraz z wędkarzem na brzeg.
To już trzecia akcja w ciągu ostatniego miesiąca na akwenach na terenie naszego powiatu. Apelujemy o rozwagę, rozsądek i przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. 
Opracowanie: kpt. Daniel Pawłowski, zdjęcia: OSP Zaniemyśl, asp. sztab. Wojciech Janicki
 

Zdjęcia (3)