W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu na autostradzie A2

15.09.2020

15 września 2020 roku około godziny 11:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wielkopolskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Poświątno.

Strażacy przy użyciu piany gaśniczej gaśniczej gaszą samochód stojący na jezdni

Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się samochód osobowy marki Peugeot (cały objęty ogniem) a osoby podróżujące znajdują się poza pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz jednego prądu piany gaśniczej ciężkiej na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru i odparowaniu wody pojazd sprawdzono kamerą termowizyjną (zagrożenia nie stwierdzono). Na koniec zmyto pozostałości po pożarowe z jezdni . Podczas trwania akcji gaśniczej ruch w kierunku Warszawy był całkowicie zablokowany. Udział w zdarzeniu brały zastępy z JRG Środa Wlkp. oraz  OSP Dominowo.

Opracowanie i zdjęcia: asp.sztab. Mariusz Poll

Zdjęcia (2)