IV Mistrzostwa Polski Strażaków w biegach górskich

30.08.2021

Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli w biegach górskich

30 sierpnia 2021 roku w Ożennej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XVIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

W Mistrzostwach wystartowało 81 sportowców, w tym 3 z powiatu stalowowolskiego.  Zawodnicy pokonywali trasę przebiegającą przez teren Magurskiego Parku Narodowego.

Biegi zakończyły się wielkim sukcesem naszych biegaczy, a w szczególności dla st .str. Marcina Kurkiewicza, który zajął II miejscie w kategorii mężczyzn do 29 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim a zarazem pierwsze w kategorii OPEN w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych z czasem 33 min 29 sek. Podium również przypadło st. str. Tomaszowi Wyce, który w kategorii mężczyzn do lat 29 w Mistrzostwach Województwa Podkatpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych zajął 2 miejsce z czasem 40 min 16 sek., st. kpt. Krystian Bąk zajął w kategorii mężczyzn od 30 do 39 lat 5 miejsce w kategorii wiekowej z czasem 41 min 22 sek.